Airpop

Co je to Airpop

Airpop je celoevropský zastřešující název pro EPS. Tento nový název nenahrazuje vlastní existující názvy, které již zčásti existují, jako je Poresta, Styron, Lambdapor, atd. Je to pouze zastřešující termín, jako například chladicí box Airpop, obal na televizi Airpop, box na ryby Airpop, atd.

Airpop je kampaň týkající se image, je šitá na koncové uživatele všech aplikací z EPS a má zvýšit akceptování tohoto produktu širokou veřejností.

Airpop logo

Kdo Airpop podporuje

Airpop

Celá iniciativa je podepřena a koordinována evropskou zastřešující organizací všech sdružení zpracovatelů EPS (EUMEPS) a výrobců EPS suroviny a vychází z pomoci od národních sdružení.

Jak Češi vnímají Airpop

Pěnový polystyren není pro Čechy nic neznámého. Podle posledního průzkumu Sdružení EPS ČR osm Čechů z deseti má povědomí o pěnovém polystyrenu a jeho využití pro zateplování budov. Oceňují na něm především jeho izolační vlastnosti, pevnost, mrazuvzdornost a zdravotní nezávadnosti.

Airpop helma

Možnosti využití Airpop

Dlouhodobé úspěšné používání tepelných izolací z AIRPOPu na celém světě prokázalo, že výborné vlastnosti tohoto izolantu je možné výhodně využít v celé řadě stavebních konstrukcí. Nejčastěji pro tepelné izolace střech, fasád, podlah i stropů. Vyznačuje se velmi nízkou hmotností (obsah je tvořen z 98 % vzduchem) a zároveň vysokou pevností, lze jej ale lehce zpracovat do různých tvarů. Nepředstavuje žádné riziko pro lidské zdraví ani během výroby, ani při manipulaci a aplikaci, ani v průběhu jeho využití ve stavbě nebo během demolice a recyklace. K dalším vlastnostem se řadí také odolnost proti stlačení, vlhkosti a teplotním výkyvům. Vyhledávaný je také kvůli přijatelné ceně.

Izolace

AIRPOP má nezastupitelné místo především jako izolant domů a bytů, protože snižuje spotřebu energie až o 50 – 70 %. To znamená nižší náklady na klimatizaci v létě a na vytápění v zimě.

Ochrana

AIRPOP se využívá při přepravě elektronických spotřebičů a jiných křehkých materiálů. Díky 98 % vzduchu jsou zcela chráněny před poškozením.

Bezpečnost

Díky tomu, že je AIRPOP tvořen 98 % vzduchu, je možné ho různě tvarovat. Poskytuje širokou škálu využití v oblasti bezpečnosti a izolace. Vzhledem k tomu, že je lehký a zároveň pevný, využívá se při výrobě dětských helem a autosedaček, ale taky jako obalový materiál při přepravě křehkého zboží, čerstvého ovoce, ryb, nebo dokonce orgánů.

Recyklace

V roce 2013 bylo 67 % airpopového materiálu díky recyklaci znovu využito a 7 evropských zemí dosáhlo 75 % a vyšší recyklovatelnosti AIRPOPU. To je možné díky tomu, že je až 7x recyklovatelný.

Airpop a životní prostředí